Follow your favourite tennis stars!  

  • Danka Kovinic
  • Donna Vekic
  • Francesca Schiavone
  • Katerina Siniakova
  • Kateryna Kozlova
  • Marina Erakovic
  • Raquel Atawo
  • Tracy Austin
  • Victoria Azarenka
  • Timea Babos
  • Timea Bacsinszky
  • Marion Bartoli
  • Yayuk Basuki
  • Annika Beck
  • Irina-Camelia Begu
  • Belinda Bencic
  • Cara Black
  • Eugenie Bouchard
  • Hao-Ching Chan
  • Dominika Cibulkova
  • Kim Clijsters
  • Alize Cornet
  • Lindsay Davenport
  • Casey Dellacqua
  • Zarina Diyas
  • Sara Errani
  • Chris Evert
  • Anna-Lena Friedsam
  • Caroline Garcia
  • Daria Gavrilova
  • Camila Giorgi
  • Julia Goerges
  • Simona Halep
  • Justine Henin
  • Polona Hercog
  • Martina Hingis
  • Andrea Hlavackova
  • Lucie Hradecka
  • Su-Wei Hsieh
  • Ana Ivanovic
  • Ons Jabeur
  • Jelena Jankovic
  • Daria Kasatkina
  • Angelique Kerber
  • Madison Keys
  • billie jean king
  • Karin Knapp
  • Johanna Konta
  • Anna Kournikova
  • Aleksandra Krunic
  • Alla Kudryavtseva
  • svetlana kuznetsova
  • Petra Kvitova
  • Na Li
  • Magda Linette
  • Sabine Lisicki
  • Mirjana Lucic-Baroni
  • Iva Majoli
  • Ekaterina Makarova
  • Bethanie Mattek-Sands
  • Christina McHale
  • Sania Mirza
  • Kristina Mladenovic
  • Alicia Molik
  • Garbiñe Muguruza
  • kurumi nara
  • Martina Navratilova
  • Naomi Osaka
  • Jelena Ostapenko
  • Anastasia Pavlyuchenkova
  • Flavia Pennetta
  • Kveta Peschke
  • Andrea Petkovic
  • Mary Pierce
  • Tsvetana Pironkova
  • Karolina Pliskova
  • Monica Puig
  • Agnieszka Radwanska
  • Anastasia Rodionova
  • Shelby Rogers
  • Magdalena Rybarikova
  • Gabriela Sabatini
  • Lucie Safarova
  • Arantxa Sanchez-Vicario
  • Monica Seles
  • Maria Sharapova
  • Yaroslava Shvedova
  • Abigail Spears
  • Sloane Stephens
  • Samantha Stosur
  • Barbora Strycova
  • Carla Suárez Navarro
  • Helena Sukova
  • Elina Svitolina
  • Lesia Tsurenko
  • Coco Vandeweghe
  • Elena Vesnina
  • Roberta Vinci
  • Heather Watson
  • Yanina Wickmayer
  • Serena Williams
  • Venus Williams
  • Caroline Wozniacki
  • Zhang Ling
  • Zheng Saisai

Order of Play

  • Sun23
    OCT
  • Mon24
    OCT
  • Tue25
    OCT
  • Wed26
    OCT
  • Thu27
    OCT
  • Fri28
    OCT
  • Sat29
    OCT
  • Sun30
    OCT
SUNDAY, 23 OCTOBER 2016
CENTRE COURT
Starting at: 11:00 am
U14 Final
Olesya KIM (UZB)
vs
Shiori ITO (JPN)
Followed by
U16 Final
Shivani AMINENI (IND)
vs
Violet APISAH (AUS)
At: 2:00 pm
At 4:00 pm
OPENING PRESENTATION
At 5:00 pm
Simona HALEP (ROU) [3]
vs
Madison KEYS (USA) [6]
Not Before 7:30 pm
Angelique KERBER (GER) [1]
vs
Dominika CIBULKOVA (SVK) [7]
MONDAY, 24 OCTOBER 2016
CENTRE COURT
Starting at: 7:30 pm
Agnieszka RADWANSKA (POL) [2]
vs
Svetlana KUZNETSOVA (RUS) [8]
Followed by
Karolina PLISKOVA (CZE) [4]
vs
Garbiñe MUGURUZA (ESP) [5]
TUESDAY, 25 OCTOBER 2016
CENTRE COURT
Starting at: 7:30 pm
Angelique KERBER (GER) [1]
vs
Simona HALEP (ROU) [3]
Followed by
Madison KEYS (USA) [6]
vs
Dominika CIBULKOVA (SVK) [7]
WEDNESDAY, 26 OCTOBER 2016
CENTRE COURT
Starting at: 7:30 pm
Karolina PLISKOVA (CZE) [4]
vs
Svetlana KUZNETSOVA (RUS) [8]
Followed by
Agnieszka RADWANSKA (POL) [2]
vs
Garbiñe MUGURUZA (ESP) [5]
THURSDAY, 27 OCTOBER 2016
CENTRE COURT
Session 5 Day Session
Starting at: 1:30 pm
Caroline GARCIA (FRA)
Kristina MLADENOVIC (FRA) [1]
vs
Julia GOERGES (GER)
Karolina PLISKOVA (CZE)
Not Before 4:00 pm
Simona HALEP (ROU) [3]
vs
Dominika CIBULKOVA (SVK) [7]
 
Session 6 Evening Session
Not Before 7:30 pm
Angelique KERBER (GER) [1]
vs
Madison KEYS (USA) [6]
followed by
Bethanie MATTEK-SANDS (USA)
Lucie SAFAROVA (CZE) [3]
vs
Timea BABOS (HUN)
Yaroslava SHVEDOVA (KAZ)
FRIDAY, 28 OCTOBER 2016
CENTRE COURT
Session 7 Day Session
Starting at: 1:30 pm
Hao-Ching CHAN (TPE)
Yung-Jan CHAN (TPE)
vs
Martina HINGIS (SUI)
Sania MIRZA (IND) [2]
Not Before 4:00 pm
Garbiñe MUGURUZA (ESP) [5]
vs
Svetlana KUZNETSOVA (RUS) [8]
 
Session 8 Evening Session
Not Before 7:30 pm
Agnieszka RADWANSKA (POL) [2]
vs
Karolina PLISKOVA (CZE) [4]
followed by
Andrea HLAVACKOVA (CZE)
Lucie HRADECKA (CZE)
vs
Ekaterina MAKAROVA (RUS)
Elena VESNINA (RUS) [4]
SATURDAY, 29 OCTOBER 2016
CENTRE COURT
Session 9 Day Session
Starting at: 1:30 pm
Caroline GARCIA (FRA)
Kristina MLADENOVIC (FRA) [1]
vs
Bethanie MATTEK-SANDS (USA)
Lucie SAFAROVA (CZE) [3]
Not Before 4:00 pm
Svetlana KUZNETSOVA (RUS) [8]
vs
Dominika CIBULKOVA (SVK) [7]
 
Session 10 Evening Session
Not Before 7:30 pm
Angelique KERBER (GER) [1]
vs
Agnieszka RADWANSKA (POL) [2]
followed by

Ekaterina MAKAROVA (RUS) / Elena VESNINA (RUS) [4]
vs
Martina HINGIS (SUI)
Sania MIRZA (IND) [2]
SUNDAY, 30 OCTOBER 2016
CENTRE COURT
Starting at: 4:00 pm
Bethanie MATTEK-SANDS (USA)
Lucie SAFAROVA (CZE) [3]
vs
Ekaterina MAKAROVA (RUS)
Elena VESNINA (RUS) [4]
Not Before 7:30 pm
Angelique KERBER (GER) [1]
vs
Dominika CIBULKOVA (SVK) [7]

BROUGHT TO YOU BY
IN SUPPORT OF
SPORTS PROMOTION
HELD IN
OFFICIAL VENUE